Rzeźby afrykańskie czy maski? Co wybrać?

Rzeźby afrykańskie czy maski? Co wybrać?

Fascynatów sztuki afrykańskiej z pewnością nie brakuje. Kultura i tradycja Czarnego Lądu jest bowiem zgłębiana przez coraz to większe grono. Mieszkańcy Europy analizują na czym polega odmienność tych „światów”. Co nas różni, a co łączy. Z jakimi problemami tamtejszy lud się zmaga czy jakie daty są dla nich szczególnie ważne. W co wierzą, co noszą, a także co robią w wolnym czasie. Nic dziwnego, wszak odmienność zawsze intrygowała i zachęcała do zgłębienia wiedzy z tego zakresu.

W jaki sposób poznać kulturę i tradycję Afryki? Najlepiej byłoby wybrać się w podróż na tamtejszy kontynent. Obcować na co dzień z mieszkańcami i smakować życia takiego, jakie prowadzą oni na co dzień. Byłaby to z pewnością wspaniała i niezapomniana podróż, z której wspomnienia byłyby niezwykle cenne i nieustannie przywoływane szczególnie, gdy za oknem szaro i ponuro. Zachody słońca na Czarnym Lądzie są niezwykle piękne i magiczne, trudno byłoby więc o nich zapomnieć.

Niestety, taka podróż wiążę się z kosztami. Jest to jeden z czynników, które przemawiają „za” rezygnacją z wyprawy życia. Drugą kwestią jest czas, ponieważ czas podróży także może przysporzyć wiele problemów – wszak nikt nie lubi spędzać w trasie wielu godzin. Mieszkańcy Europy z tych względów wybierają bliższe kierunki, a zgłębianie wiedzy opierają na informacjach zawartych w Internecie, w reportażach czy z doświadczeń innych. Równie często zdarza się, że aby poczuć klimat Czarnego Lądu podejmują decyzje o zakupie elementu sztuki afrykańskiej. Wśród dostępnych opcji znajduje się wiele możliwości. Rzeźby afrykańskie, maski, dodatki do domu, meble, a nawet biżuteria etniczna- zdecydowanie jest w czym wybierać. Na co więc się zdecydować?

Najpopularniejsze elementy sztuki afrykańskiej

Nie od dziś wiadomo, że maski afrykańskie i rzeźby afrykańskie wiodą prym w popularności i ilości sprzedaży elementów sztuki afrykańskiej. Pasują do wszystkiego i wszędzie. Sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, w których to wiodącym kolorem jest biel i szarość, jak również w pomieszczeniach o industrialnym stylu. Sprawdzą się ponadto w przypadku energetyzujących barw na ścianach i o wiele wiele więcej. W Internecie można znaleźć wiele inspiracji na to, w jaki sposób łączyć – z pozoru – niepasujące do siebie style. Jest to świetny sposób na stworzenie miejsca, które nie tylko będzie oryginalne, ale przede wszystkim będzie to miejsce, które będzie naszym azylem, ponieważ będziemy się w nim dobrze czuć. Właśnie dlatego, że jest „nasze” – od początku do końca zrobione w sposób bliski naszym gustom i przekonaniu.

Mnogość opcji dodatkowo przemawia na korzyść sztuki afrykańskiej. Maski i figurki afrykańskie występują bowiem w różnorodnej formie, z różnorodnych materiałów i o różnorodnej wielkości. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć wśród dostępnych opcji coś dla siebie, które wkomponuje się idealnie w aranżowaną przestrzeń. Ponadto, jest to świetna alternatywa dla elementów dekoracyjnych dostępnych z większości sklepów w Polsce. Oryginalność, ale także jakość, ponieważ nie są one wytworem linii produkcyjnej jak większość rzeczy dostępnych na naszym krajowym rynku. Wspieramy także tym twórczość na Czarnym Lądzie.

Wiemy już, że sztuka afrykańska jest warta uwagi. Pytanie – co wybrać? Rzeźby afrykańskie czy maski z Afryki? Każda z opcji posiada szereg zalet. To, czy postawimy na maski czy figurki z drewna powinno być uzależnione jedynie od naszych osobistych preferencji – co podoba nam się bardziej lub/i gdzie mamy w planie daną rzecz ulokować.

Tylko oryginalna sztuka afrykańska

Warto zaznaczyć, że w Internecie jest wiele sprzedawców elementów sztuki afrykańskiej, którzy oferują przedmioty nie pochodzące z Czarnego Lądu. Wykorzystywane są motywy, ale stworzone zostały one na terenie Europy, a przecież nie taki był nasz zamysł. Nabywając rzeźby afrykańskie chcemy mieć pewność, że pochodzą one z Afryki i zostały wykonane przez tamtejszych artystów. Z tego względu zachęcamy do zapoznania się z ofertą Sklepu Afrykańskiego. Asortyment jest sprowadzany z Czarnego Lądu podczas corocznych wypraw. Oprócz pięknych rzeczy oryginalnej sztuki afrykańskiej można na blogu zapoznać się z (momentami mrożącymi krew w żyłach!) historiami, które miały miejsce podczas podróży, a także zgłębić wiedzę z zakresu plemion afrykańskich. Dokonując zakupu w wyżej wymienionym e-sklepie mamy pewność, że zostały one wykonane w Afryce przez szanowanych i wielce utalentowanych rzeźbiarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × three =