Rzeźby afrykańskie – gdzie kupić?

Rzeźby afrykańskie – gdzie kupić?

Fascynatów kultury i tradycji Czarnego Lądu nie brakuje, szczególnie na terenie Europy. Różnorodność i odmienność przyciąga, intryguje i zachęca do zgłębiania wiedzy z zakresu „innego świata.” Jedni decydują się na podróż, w której zgłębią tajniki życia codziennego Afryki, czerpiąc całymi garściami z tej wyprawy. Poznając mieszkańców, ich problemy i radości. Zaznając smaku pożywienia, które na co dzień kosztują, a także śpiąc w takich samych warunkach jak oni. Niestety, taka podróż wiąże się z dużymi kosztami, dlatego nie każdy może sobie na nią pozwolić. Możliwość zakupu oryginalnej sztuki afrykańskiej na terenie naszego kraju jest fantastyczną opcją. Teraz kawałek Afryki może znajdować się także w Twoim domu.

Gdzie kupić figurki afrykańskie?

Zatem gdzie nabyć dzieła sztuki afrykańskiej? Skąd pewność, że będą one pochodzić właśnie z tego kontynentu, a nie będą wynikiem pracy taśmy produkcyjnej? Występuje wiele ofert na platformach typu Allegro czy OLX, gdzie można nabyć tego typu przedmioty. Nie mamy jednak wówczas pewności co do ich oryginalności.

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy zachęcić Ciebie do zakupu rzeźb afrykańskich w sklepach internetowych, które specjalizują się w dostarczaniu sztuki afrykańskiej podczas wypraw do Afryki. Takim e-sklepem jest przykładowo Sklep Afrykański. Bogata oferta, w skład której wchodzą maski afrykańskie, rzeźby afrykańskie, biżuteria etniczna, przedmioty obrzędowe, a także dodatki do domu. Zdecydowanie jest w czym wybierać! Dokonując zakupu w takim dedykowanym miejscu mamy pewność, że produkty powstały na terenie Czarnego Lądu przez rzeźbiarzy. Tym samym, wspieramy twórczość w Afryce.

Warto wspomnieć, że oprócz szerokiego asortymentu, Sklep Afrykański posiada także bloga, na którym to Dorota i Mariusz chętnie dzielą się opowieściami i zdjęciami z wypraw. To także utwierdza nas w przekonaniu, że produkty te naprawdę pochodzą z tamtejszego kontynentu. Na blogu można także śledzić serię poświęconą plemionom afrykańskim. Dzięki lekturze, możesz pozyskać wiele interesujących informacji dotyczących wielu grup etnicznych.

Rzeźby afrykańskie na wyciągnięcie ręki

Poniżej zaprezentujemy Tobie kilka propozycji figurek afrykańskich dostępnych w asortymencie Sklepu Afrykańskiego. Zdradzimy także z czego zostały wykonane i z jakiego rejonu pochodzi autor dzieła sztuki afrykańskiej.

Płaskorzeźba mahoniowa
Płaskorzeźba mahoniowa

Autorem płaskorzeźby jest lokalny artysta z Zambii. Do jej wykonania użył drewna mahoniowego. Przedstawia ona pięć najgroźniejszych gatunków zwierząt, a więc „Wielką Piątkę”. Drewniany panel wyrzeźbiony został z dużą starannością i dbałością o detale.

 Bogini miłości
Bogini miłości

Powyżej zaprezentowana figurka afrykańska ilustruje matkę z dzieckiem, stanowi ona symbol miłości. Rzeźba została wykonana z hebanu, o czym może świadczyć jej charakterystyczna ciemna barwa. Autorem jest artysta z plemienia Czewa z Malawi

Hebanowa rzeźba z Mozambiku
Hebanowa rzeźba z Mozambiku

Trzecią propozycję stanowi abstrakcyjna figurka kobiety, która z tykwą na kolanach siedzi na zydelku. Do wykonania jej użyto jednego kawałka hebanu. Rzeźba z drewna została wykonana ze szczególną dbałością o detale, a za jej efekt końcowy odpowiedzialny jest artysta z plemienia Makonde.

Hebanowa rzeźba Akua ba
Hebanowa rzeźba Akua ba

Jako czwartą prezentujemy Akua ba – tworzoną przez plemię Ahanti laleczkę płodności. Wykonuje się ją z hebanu, co nadaje jej szlachetności i wyjątkowości. Można ją spotkać niemal w każdym domu Aszanti, ponieważ wśród tego plemienia wierzy się w jej magiczne właściwości. Dzięki niej kobiety nie tylko mogą zajść w upragnioną ciążę, ale także mieć gwarancję jej pozytywnego rozwiązania.

 Rzeźba afrykańska słonia
Rzeźba afrykańska słonia

Piątą, ale i ostatnią propozycją jest figurka słonia afrykańskiego. Ona, jak i pozostałe figurki z drewna zostały wykonane z hebanu. To kolejny dowód na to, że motyw zwierząt jest często wykorzystywany w dziełach tamtejszych artystów. Słoniowi przypisuje się następujące cechy: mądrość, odwaga, szlachetność. Przynosi szczęście. Autorem jest rzeźbiarz z plemienia Yao z Malawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one + 19 =